Lektoři JŠ

Slávka Andráši vystudovala anglickou filologii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a výuce angličtiny se věnuje od roku 1998. O rok později začala pracovat na JŠ s právem státní jazykové zkoušky, kde působí doposud. Od roku 2011 pracuje také na naší jazykové škole. Kromě obecné angličtiny učí také angličtinu pro administrativní pracovníky a je spoluautorkou učebnice pro tuto profesní skupinu. Připravuje studenty na Cambridgeské a státní zkoušky, u kterých také zkouší. Za důležité považuje, aby byla výuka různorodá, studenty bavila a zároveň byla efektivní. S oblibou zařazuje krátká videa a četbu upravených anglických knih. Volné chvíle nejraději tráví s rodinou, její velkou zálibou je zahrada, výroba keramiky, malování na hedvábí, sjezdové lyžování a cyklistika.

Matthew Dallesandro se narodil a vyrostl v Queens v New Yorku, kam jeho prarodiče přišli z Irska a z Itálie. Po krátké zkušenosti s armádou (mise v Kuvajtu a Guantanamu) vystudoval západní filozofii na Long Island University. V roce 2001 získal učitelský certifikát a od té doby, s krátkými přestávkami, žije a učí v České republice – nejprve v Plzni a v Praze, od léta 2018 v Brně. Bohaté zkušenosti má s výukou přípravných kurzů ke zkouškám, ale rád učí i kurzy konverzační a profesní angličtinu. Baví ho práce se všemi věkovými skupinami – od malých dětí po dospělé. Ve volném čase rád s batohem objevuje českou a moravskou krajinu a čte beletrii a knihy o filozofii.

Anička Hamzová vystudovala anglický jazyk a literaturu a učitelství anglického jazyka na Katedře anglistiky a amerikanistiky na Filozofické fakultě MU v Brně. Mezitím učila angličtinu na jazykové škole, pracovala jako specialistka marketingu v brněnské e-commerce společnosti a po ukončení studia vyučovala na střední škole s IT oborem. Aktuálně pracuje v nakladatelství, kde se věnuje přípravám nových učebnic k výuce angličtiny. V posledních letech se navíc věnuje mezilidské komunikaci v podobě mediací a facilitací, což ve spojení s agilním IT prostředí vyústilo v získání certifikace Scrum Master. Mezi další úspěchy patří například získání státní jazykové zkoušky, CAE nebo akademické varianty zkoušky IELTS. Ráda se účastní různých konferencí a seminářů, kde rozšiřuje své znalosti v oboru. Volný čas tráví ve společnosti svých dvou koček, malováním, čtením a kavárenským povalečstvím.

Alžbeta Chovančíková vystudovala anglický jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Ve svých hodinách se zaměřuje na práci studentů ve skupinách a na nácvik správné výslovnosti, která výrazně usnadní schopnost studentů komunikovat v cizím jazyce. Už během bakalářského studia se cíleně začala připravovat na práci lektorky a získala certifikáty CPE a CELTA. Naplno se učení angličtiny začala věnovat během magisterského studia a pokračuje v tom dodnes. Volný čas ráda tráví kratšími či delšími pobyty v anglicky mluvících zemích, kde si vždy dobře odpočine, a které jí pomáhají udržet její angličtinu v dobré kondici.

Jana Kačalová vystudovala obor klasická filologie na FF MU a později pak anglický jazyk a literaturu. Pracuje na gymnáziu v Brně, kde vyučuje především anglický jazyk, reálie, starověkou historii a latinu. Spolupracovala na učebnici Reálie anglicky mluvících zemí a České republiky. Několik let pobývala ve VB. Získala QTS a vyučovala na anglické základní škole. Miluje výzvy a radost ji přinášejí studenti, pro které není angličtina jen předmět v rozvrhu.

David Musk vystudoval učitelství a psychologii a sociologii ve vzdělávání. Po škole učil na základních a středních školách ve Velké Británii, jak ve státních institucích, tak v soukromém sektoru. Jako vášnivý cestovatel se rozhodl spojit koníčka se svojí profesí a přijal nabídku učit na International School v Las Palmas. Další nabídka přisla z prestižní International School v Abu Dhabi, kde působil jako zástupce ředitele. V roce 1998 dostal od Evropské rady  International Schools ocenění za zásluhy za rozvoj školství ve Spojených arabských emirátech. V roce 2002 se přestěhoval do České republiky. Od té doby učí na JŠ s právem státní zkoušky (bývalá Státní jazyková škola) a od roku 2011 také na naší jazykové škole. Co se budoucnosti týče – stále je ještě mnoho míst, kam by se rád podíval….

Míša Navrátilová vystudovala učitelství anglického jazyka na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity a učitelskou kvalifikaci si rozšířila metodickými kurzy pro výuku dospělých (CELTA) i dětí a mládeže (IH CYLT). Výuce angličtiny se věnuje přes deset let, vyučovala v kurzech všech pokročilostí, všeobecného i odborného zaměření. Svým studentům pomáhá porozumět jazyku a především nebát se jej aktivně používat. Práce je pro ni stále ještě potěšením. Volný čas dělí mezi sportování s rodinou a velkou zahradu.

Pavla Nováková je absolventkou oborů Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ a Překladatelství na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU. Pro studium jazyků se nadchla již v dětství, kdy si ve volném čase s nadšením (a s různou mírou úspěchu) překládala texty svých oblíbených písní. Láska k cizím jazykům jí zůstala, a tak se rozhodla pro univerzitní studium anglické a francouzské filologie. Vždy se ve svém oboru ráda zdokonalovala i mimo univerzitní zdi, a tak kromě absolvování bezpočtu seminářů a konferencí, kde s chutí hltá nové tipy a triky, v roce 2014 s výborným hodnocením prošla kurzem CELTA. Nejen díky němu se své hodiny snaží vést komunikativně a tak, aby bylo studentům příjemně a měli příležitost se s ní zasmát. Ve volném čase Pavla ráda čte a užívá si kulturní zážitky všeho druhu.

Ilona Pavlíková vystudovala moderní filologii – italský a anglický jazyk – na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studií učila a učí na jazykové škole obecnou angličtinu různých pokročilostí a v přípravných kurzech na Cambridgské zkoušky. Od roku 2010 vyučuje studenty magisterského studia na Fakultě podnikatelské VUT, kde připravuje studenty na zkoušky z obecné i profesní angličtiny. Na VUT učí i angličtinu technickou na Fakultě strojního inženýrství. I přesto, že učí snad již století, učení je pořád pro ni zábava, radost a sobecky přiznává, že i přísun energie. Když zrovna nevyužívá energii svých studentů, ráda cestuje do míst, kde mají teplo, moře nebo oceán.

Ondra Pelech vystudoval Anglický jazyk a literaturu a Učitelství anglického jazyka pro střední školy na Katedře anglistiky a amerikanistiky na FF v Brně. Ve svých hodinách se zaměřuje na komunikativní přístup a s oblibou učí konverzačně laděné kurzy. Učí také ve firmách, vede vlastní individuální i skupinové kurzy všemožných úrovní a působí na Gymnáziu JGM v Brně. Největší odměnou je pro něj pokrok studentů, který je tou nejlepší vizitkou dobře vykonané práce. Ve volném čase rád chodí po horách, plave, lyžuje a v neposlední řadě degustuje piva (obzvláště ale nejen) z malých pivovarů.

Markéta Pilařová studovala anglistiku a etnologii na Filozofické fakultě MU. Od roku 2000, kdy studia ukončila, učí na jazykových školách kurzy angličtiny všech typů i pokročilostí, od začátečníků až po přípravné kurzy k CAE, firemní kurzy i kurzy pomaturitní. V Jazykové škole FF MU pracuje jako lektorka s krátkými přestávkami od roku 2001. Zároveň se jako manažerka a koordinátorka JŠFFMU stará se o to, aby Vás v kurzech učili kvalitní lektoři ze zábavných učebnic a nic Vám v naší jazykovce nechybělo. Má ráda svoje děti, palačinky, moře a napínavé příběhy.

Chris Rance vystudoval japonštinu na Oxfordské univerzitě. Krátce poté, co přijel do Japonska, ale zjistil, že učení angličtiny (přátel a pro zábavu) ho baví mnohem víc než jeho japonské zaměstnání. Vrátil se tedy do Velké Británie, aby získal i učitelské vzdělání a pak se, před návratem do Tokya, rozhodl vzít si „rok volna“. Úplnou náhodou skončil ve Frýdku- Místku a od té doby žije v České republice a učí angličtinu. Pracoval také jako ředitel jazykové školy, ředitel studií a učil didaktiku a metodiku na Pedagogické fakultě MU. Když neučí, tak se věnuje kreslení, malování a historii (zvlášť době císaře Napoleona). Také se zajímá o procesy učení a snaží se naučit dánsky.

Luis Rodriguez se do Brna přestěhoval v roce 2012 ze San Franciska a od té doby učí na naší Jazykové škole. Kromě angličtiny učil v posledních 7 letech i španělštinu, filozofii a náboženství – nejen v České republice a Spojených státech amerických, ale i v Japonsku, na Kostarice a ve Španělsku. Luis je na FF MU i jako student a v této chvíli dokončuje postgraduální studium religionistiky. Jeho velkou vášní je cestování. Dosud měl možnost procestovat 45 zemí, mezi ty nejzajímavější patřily Indie, Egypt, Turecko, Jordánsko a Izrael. V současné době čeká na udělení českého občanství a doufá, že se Brno stane jeho stálým domovem.

Hana Suchánková vystudovala moderní filologii – italský a anglický jazyk – na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Nejdřív pracovala jako překladatelka v ústavu Geofyzika Brno, ale protože jí chyběl kontakt s lidmi a aktivní užívání jazyka, s radostí přesedlala na učení na jazykové škole. Po mnoho let fungovala jako třídní pomaturitních kurzů, podílela se na tvorbě státnic z angličtiny a přitom pracovala příležitostně i jako tlumočnice, překladatelka a turistická průvodkyně. V posledních dvou letech dělí své síly mezi učení a provádění zahraničních turistů po ČR, výjezdy s českými turisty do Velké Británie a Itálie. Na učení jí baví kontakt s lidmi a to, když vidí, že její snaha nese ovoce…..

Margarethe Unger vyrostla na farmě ve Virginii, v Texasu pak na univerzitě vystudovala slavistiku, němčinu a lingvistiku. Od roku 2011 pracuje jako učitelka angličtiny, certifikát získala ve Francii a zkušenosti pak kromě Francie i v Egyptě a ve Spojených státech. Ve výuce se ráda soustředí na aktivity, které vedou ke kritickému myšlení, a učí studenty, jak správně a přirozeně psát. Zajímá jí lingvistika - během studia pracovala v jazykové laboratoři jako analytička dialektů. Ve volném čase ráda čte, píše a chodí do divadla.

Tereza Talavašková je absolventka programu Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU. V současnosti je studentkou doktorského programu Didaktika cizího jazyka na pedagogické fakultě MU. Působí také v kanceláří e-learningu na filozofické fakultě MU, kde se věnuje problematice využití mobilních zařízení ve výuce. Ve volných chvílích ráda sportuje a tráví čas se svým pejskem. Největší radost ji vždy udělá šálek dobré kávy.

Tomáš Varga úspěšně ukončil magisterské studium anglické filologie a učitelství anglického jazyka na Katedře anglistiky a amerikanistiky na Filozofické fakultě MU v Brně. V současnosti je studentem doktorského studia v oboru Literatury v angličtině na téže katedře. Zájem o jazyky u něho začal relativně pozdě, a to až po ročním studijním pobytu na britské střední škole, kde úspěšně absolvoval zkoušku IELTS. Po návratu z Británie se rozhodl angličtině věnovat hlouběji.  Svou učitelskou dráhu začal výukou individuálních hodin nejen angličtiny, ale i matematiky a informatiky. Mezi jeho aktuálně největší profesní úspěchy patří získání certifikátů CPE a CELTA. K jeho zálibám patří čtení knih (převážně fantasy a sci-fi), sledování seriálů, společenské besedy s přáteli a v nemalé míře i IT.