Lektoři JŠ

Slávka Andráši vystudovala anglickou filologii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a výuce angličtiny se věnuje od roku 1998. O rok později začala pracovat na JŠ s právem státní jazykové zkoušky, kde působí doposud. Od roku 2011 pracuje také na naší jazykové škole. Kromě obecné angličtiny učí také angličtinu pro administrativní pracovníky a je spoluautorkou učebnice pro tuto profesní skupinu. Připravuje studenty na Cambridgeské a státní zkoušky, u kterých také zkouší. Za důležité považuje, aby byla výuka různorodá, studenty bavila a zároveň byla efektivní. S oblibou zařazuje krátká videa a četbu upravených anglických knih. Volné chvíle nejraději tráví s rodinou, její velkou zálibou je zahrada, výroba keramiky, malování na hedvábí, sjezdové lyžování a cyklistika.

Aneta Krajíčková vystudovala Ekonomicko-správní fakultu MU, v současnosti dokončuje doktorské studium na stejné fakultě. Svoji zálibu v jazycích přenesla do jejich výuky díky mezinárodnímu kurzu CELTA – absolvovala ho v na jaře 2021 a od té doby učí angličtinu v kurzech všech úrovní i typů. Snaží se, aby její hodiny byly komunikativní a zábavné - ráda používá hry, písničky známých umělců nebo scény ze slavných filmů a seriálů. Ve volném čase se učí španělsky, pije kávu a víno s přáteli nebo cestuje.

Martina Maňásková vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a absolvovala mezinárodní kurz CELTA. Vyučuje především ve firemních a pomaturitních kurzech. Připravuje studenty na Cambridgeské zkoušky a je také examinátorkou. Pro svoje studenty vybírá témata, která je zajímají a motivují, tak aby je učení bavilo a mohli vše uvést do praxe. Volný čas ráda tráví se svými dětmi, knihou a dobrým cappuccinem nebo na tanečním parketu.

David Musk vystudoval učitelství a psychologii a sociologii ve vzdělávání. Po škole učil na základních a středních školách ve Velké Británii, jak ve státních institucích, tak v soukromém sektoru. Jako vášnivý cestovatel se rozhodl spojit koníčka se svojí profesí a přijal nabídku učit na International School v Las Palmas. Další nabídka přisla z prestižní International School v Abu Dhabi, kde působil jako zástupce ředitele. V roce 1998 dostal od Evropské rady  International Schools ocenění za zásluhy za rozvoj školství ve Spojených arabských emirátech. V roce 2002 se přestěhoval do České republiky. Od té doby učí na JŠ s právem státní zkoušky (bývalá Státní jazyková škola) a od roku 2011 také na naší jazykové škole. Co se budoucnosti týče – stále je ještě mnoho míst, kam by se rád podíval….

Míša Navrátilová vystudovala učitelství anglického jazyka na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity a učitelskou kvalifikaci si rozšířila metodickými kurzy pro výuku dospělých (CELTA) i dětí a mládeže (IH CYLT). Výuce angličtiny se věnuje přes deset let, vyučovala v kurzech všech pokročilostí, všeobecného i odborného zaměření. Svým studentům pomáhá porozumět jazyku a především nebát se jej aktivně používat. Práce je pro ni stále ještě potěšením. Volný čas dělí mezi sportování s rodinou a velkou zahradu.

Pavla Nováková je absolventkou oborů Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ a Překladatelství na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU. Pro studium jazyků se nadchla již v dětství, kdy si ve volném čase s nadšením (a s různou mírou úspěchu) překládala texty svých oblíbených písní. Láska k cizím jazykům jí zůstala, a tak se rozhodla pro univerzitní studium anglické a francouzské filologie. Vždy se ve svém oboru ráda zdokonalovala i mimo univerzitní zdi, a tak kromě absolvování bezpočtu seminářů a konferencí, kde s chutí hltá nové tipy a triky, v roce 2014 s výborným hodnocením prošla kurzem CELTA. Nejen díky němu se své hodiny snaží vést komunikativně a tak, aby bylo studentům příjemně a měli příležitost se s ní zasmát. Ve volném čase Pavla ráda čte a užívá si kulturní zážitky všeho druhu.

Ilona Pavlíková vystudovala moderní filologii – italský a anglický jazyk – na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studií učila a učí na jazykové škole obecnou angličtinu různých pokročilostí a v přípravných kurzech na Cambridgské zkoušky. Od roku 2010 vyučuje studenty magisterského studia na Fakultě podnikatelské VUT, kde připravuje studenty na zkoušky z obecné i profesní angličtiny. Na VUT učí i angličtinu technickou na Fakultě strojního inženýrství. I přesto, že učí snad již století, učení je pořád pro ni zábava, radost a sobecky přiznává, že i přísun energie. Když zrovna nevyužívá energii svých studentů, ráda cestuje do míst, kde mají teplo, moře nebo oceán.

Ondra Pelech vystudoval Anglický jazyk a literaturu a Učitelství anglického jazyka pro střední školy na Katedře anglistiky a amerikanistiky na FF v Brně. Ve svých hodinách se zaměřuje na komunikativní přístup a s oblibou učí konverzačně laděné kurzy. Učí také ve firmách, vede vlastní individuální i skupinové kurzy všemožných úrovní a působí na Gymnáziu JGM v Brně. Největší odměnou je pro něj pokrok studentů, který je tou nejlepší vizitkou dobře vykonané práce. Ve volném čase rád chodí po horách, plave, lyžuje a v neposlední řadě degustuje piva (obzvláště ale nejen) z malých pivovarů.

Dita Phillips vystudovala anglistiku a sociologii na Masarykově univerzitě. Učení angličtiny se začala věnovat ještě v době studia. Po absolvování meznárodního kurzu CELTA a ukončení studií se přestěhovala do Velké Británie, kde se věnovala výuce anglického jazyka v mezinárodním prostředí a po získání kvalifikace DELTA také učení učitelů. V současné době žije v Brně a pokud zrovna netráví čas se svou dcerou, má ráda dobré jídlo a pití a ráda se také vypraví do teplých krajů za sluncem.

Markéta Pilařová studovala anglistiku a etnologii na Filozofické fakultě MU. Od roku 2000, kdy studia ukončila, učí na jazykových školách kurzy angličtiny všech typů i pokročilostí, od začátečníků až po přípravné kurzy k CAE, firemní kurzy i kurzy pomaturitní. V Jazykové škole FF MU pracuje jako lektorka s krátkými přestávkami od roku 2001. Zároveň se jako manažerka a koordinátorka JŠFFMU stará se o to, aby Vás v kurzech učili kvalitní lektoři ze zábavných učebnic a nic Vám v naší jazykovce nechybělo. Má ráda svoje děti, palačinky, moře a napínavé příběhy.

Chris Rance vystudoval japonštinu na Oxfordské univerzitě. Krátce poté, co přijel do Japonska, ale zjistil, že učení angličtiny (přátel a pro zábavu) ho baví mnohem víc než jeho japonské zaměstnání. Vrátil se tedy do Velké Británie, aby získal i učitelské vzdělání a pak se, před návratem do Tokya, rozhodl vzít si „rok volna“. Úplnou náhodou skončil ve Frýdku- Místku a od té doby žije v České republice a učí angličtinu. Pracoval také jako ředitel jazykové školy, ředitel studií a učil didaktiku a metodiku na Pedagogické fakultě MU. Když neučí, tak se věnuje kreslení, malování a historii (zvlášť době císaře Napoleona). Také se zajímá o procesy učení a snaží se naučit dánsky.

Tomáš Varga úspěšně ukončil magisterské studium anglické filologie a učitelství anglického jazyka na Katedře anglistiky a amerikanistiky na Filozofické fakultě MU v Brně. V současnosti je studentem doktorského studia v oboru Literatury v angličtině na téže katedře. Zájem o jazyky u něho začal relativně pozdě, a to až po ročním studijním pobytu na britské střední škole, kde úspěšně absolvoval zkoušku IELTS. Po návratu z Británie se rozhodl angličtině věnovat hlouběji.  Svou učitelskou dráhu začal výukou individuálních hodin nejen angličtiny, ale i matematiky a informatiky. Mezi jeho aktuálně největší profesní úspěchy patří získání certifikátů CPE a CELTA. K jeho zálibám patří čtení knih (převážně fantasy a sci-fi), sledování seriálů, společenské besedy s přáteli a v nemalé míře i IT.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info