Časté dotazy

 

Q: Nejsem si jistý, jaká úroveň by pro mě byla vhodná. Jak mám postupovat?

Pokud si nejste jistí Vaší úrovní, můžete si udělat rozřazovací test (najdete pod odkazem Rozřazovací test). Bodové hodnocení Vám pak napoví, který kurz by pro Vás byl vhodný. Vzhledem k tomu, že test má pouze písemnou část, jsou ale jeho výsledky pouze orientační. Zkontaktujte nás a přijďte se poradit přímo k nám do kanceláře – můžete si zkusit ústní část rozřazovacího testu, a prohlédnout si učebnice v jednotlivých úrovních, pak se Vám bude rozhodovat lépe.

Q: Co mám dělat, když mi úroveň kurzu nevyhovuje?

V takovém případě nás zkontaktujte co nejdříve! Pomůžeme Vám najít vhodnější skupinu!

Q: Můžu se jít podívat do hodiny?

Ano. Můžete využít možnosti jít na ukázkovou hodinu – pokud je v kurzu místo. Vždy nám ale dejte vědět, že přijdete, aby si pro Vás lektoři mohli nachystat materiály.

Q: Kdy se můžu přihlásit do kurzu?

Pokud je v kurzech volné místo, můžete se do nich hlásit v průběhu celého roku, cena se pak samozřejmě odvíjí od doby Vašeho nástupu.

Q: Je možné se z kurzu odhlásit?

Odhlášení z kurzu je možné během prvních 2 měsíců, a to v kurzech celoročních a v kurzech přípravných. V takovém případě vracíme školné  na základě písemné žádosti uchazeče, snížené o již proběhlé hodiny, učebnici, pokud je v ceně kurzu, a storno poplatek ve výši 15% ze zbývající částky. V kurzech semestrových a letních není odhlášení po začátku kurzu možné. Vždy lze ale kurz přenechat 3. osobě či vyměnit za jiný v nabídce JŠ FFMU.

Q: Kolik lidí je v kurzu zapsáno?

Kurzy otvíráme, pokud je zapsaných 7 studentů, maximální počet je 12. Průměrně do jednotlivých skupin chodí okolo 8-9 lidí.

Q: Dostanu na konci kurzů osvědčení?

Automaticky všem studentům vydáváme osvědčení pouze na konci letních intenzivních kurzů, jinak ne. Pokud nám ale dáte vědět, rádi Vám osvědčení o absolvování ostatních kurzů nachystáme, buď  v českém nebo v anglickém jazyce.

Q: Musím si kupovat do kurzu učebnici?

Ne, materiály máte vždy zahrnuty v ceně.

Q: Jak mohu platit kurzovné?

Nejčastější způsob placení našich kurzů je platba převodem na účet MU. Pokud Vám ale toto nevyhovuje, je možné domluvit se na platbě v hotovosti. To doporučujeme zvláště v případech, kdy máte bankovní účet v zahraničí – je zbytečné platit vysoké bankovní poplatky.

Q: Kdo patří mezi stálé klienty JŠ?

Stálý klient je každý student, který v naší jazykové škole absolvoval v předcházejícím roce kurz - je jedno jestli celoroční nebo pouze semestrový.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info