Bez popisku

David Musk vystudoval učitelství a psychologii a sociologii ve vzdělávání. Po škole učil na základních a středních školách ve Velké Británii, jak ve státních institucích, tak v soukromém sektoru. Jako vášnivý cestovatel se rozhodl spojit koníčka se svojí profesí a přijal nabídku učit na International School v Las Palmas. Další nabídka přisla z prestižní International School v Abu Dhabi, kde působil jako zástupce ředitele. V roce 1998 dostal od Evropské rady International Schools ocenění za zásluhy za rozvoj školství ve Spojených arabských emirátech. V roce 2002 se přestěhoval do České republiky. V Brně učil na JŠ s právem státní zkoušky (bývalá Státní jazyková škola) a od roku 2011 vede kurzy na Jazykové škole FFMU. Specializuje se na přípravné kurzy k Cambridgeským zkouškám, hlavně na Cambridge First a Cambridge Advanced. Od roku 2021 působí na Katedře anglistiky a amerikanistiky jako lektor kurzů Praktického jazyka.

Jitka Sedláčková vystudovala anglistiku a dějiny umění na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Následně získala Ph.D. z didaktiky anglického jazyka na Pedagogické fakultě MU. Učení angličtiny se začala věnovat ještě v době studia. Spolupracovala s několika jazykovými školami a AJ vyučovala také na vysokých školách. Má dlouholetou zkušenost s výukou AJ u studentů se specifickými nároky. V současnosti je odbornou asistentkou na FF MU, kde se věnuje přípravě budoucích učitelů. Jejím největším zájmem je oblast psychologických aspektů ve výuce a učení se cizím jazyků.

 

Bez popisku
Tereza Talavašková je absolventka programu Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU. Je studentkou doktorského programu Didaktika cizího jazyka na pedagogické fakultě MU a v současné době je na rodičovské dovolené s dvěma malými dětmi. Působí také v CIT, konkrétně v kanceláří e-learningu na filozofické fakultě MU, kde se věnuje problematice využití technologií ve výuce včetně AI. Ve volných chvílích ráda sportuje a tráví čas se svými dětmi a psem. Největší radost ji vždy udělá šálek dobré kávy.
Bez popisku

Chris Rance vystudoval japonštinu na oxfordské univerzitě. Krátce poté, co přijel do Japonska, ale zjistil, že učení angličtiny (přátel a pro zábavu) ho baví mnohem víc než jeho japonské zaměstnání. Vrátil se tedy do Velké Británie, aby získal i učitelské vzdělání a pak se, před návratem do Tokya, rozhodl vzít si „rok volna“. Úplnou náhodou skončil ve Frýdku- Místku a od té doby žije v České republice a učí angličtinu. Pracoval také jako ředitel jazykové školy, ředitel studií a učil didaktiku a metodiku na Pedagogické fakultě MU. Od roku 2006 učí kurzy všech pokročilostí v Jazykové škole FFMU. Na Katedře anglistiky a amerikanistiky působí od roku 2015 jako lektor Akademického a Tvůrčího psaní. Se Simonou Kalovou vymysleli a již 7 let učí nový předmět Czenglish, který se zaměřuje na chyby vzniklé interferencí mateřského jazyka – podklady z jejich kurzu posloužili jako základ pro přepracované, druhé vydání dnes již ikonické knihy Dona Sparlinga „Czenglish or English“, již jsou spoluautory.

Bez popisku

Geoff Peart pochází ze Spojených států. Vystudoval španělský jazyk a literaturu na univerzitě v Idahu, jeho láska k jazykům ho ale dovedla k učení angličtiny. Zkušenosti získal v Mexiku, Ekvádoru, Španělsku, rok žil a pracoval jako učitel angličtiny v polském Krakově. Do Brna, kde získal učitelský certifikát CELTA, se přestěhoval v roce 2006. Věnuje se výuce obchodní a projektové angličtiny ve firmách, učí soukromé studenty všech věků a úrovní, několik let učil studenty Univerzity obrany. V Jazykové škole FFMU učí celoroční a semestrové kurzy hlavně vyšších úrovní. Kromě jazyků ho baví hudba – hraje na mandolínu, kytaru a na piano.

Bez popisku
Lucie Podroužková se přes 20 let věnuje výuce angličtiny, anglické literatury a otázkám vzdělávání v různých věkových kategoriích a na různých znalostních úrovních. Vystudovala angličtinu a češtinu na FF MU a doktorský titul v oboru Anglická a americká literatura získala na FF UP v Olomouci. Profesně začínala jako gymnaziální učitelka; od roku 2001 je členkou Katedry anglického jazyka a literatury Pedagogické fakulty MU, kde učí anglickou literaturu a literaturu pro děti a mládež či volitelné předměty Jak na stereotypy ve škole, Edukavárna a Literaturou k lepšímu světu. V letech 2012-2015 byla hostující profesorkou na McLennan Community College v USA. Věnuje se i dětem předškolního a školního věku; má zkušenost s domácím vzděláváním a s komunitním školstvím.

 

Bez popisku

Zdenka Zvoníčková vystudovala angličtinu a italštinu na Filozofické fakultě MU. Pracovala jako soukromá lektorka, překladatelka a tlumočnice, ale nyní již 12 let učí angličtinu a italštinu na gymnáziu v Tišnově. Má zkušenosti s výukou nejen školou povinných mladých lidí a dětí, ale i dospělých. V roce 2020 získala Fulbrightovo stipendium a zúčastnila se 6 týdenního programu Teaching Excellence and Achievement zaměřený na mediální gramotnost ve Spojených státech. Je také koordinátorkou pro Erasmus+ na tišnovském gymnáziu, v rámci čehož absolvovala několik dalších vzdělávacích pobytů. Takto získané zkušenosti a pobyty ji inspirovaly a motivovaly k zavádění netradičních metod výuky do hodin angličtiny. V rámci svých hodin klade velký důraz na kritické a kreativní myšlení a vede se studenty debaty nad současnými společenskými tématy. Ráda předává své zkušenosti dalším učitelům a studentům pedagogických oborů.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info