
David Musk vystudoval učitelství a psychologii a sociologii ve vzdělávání. Během své dlouhé praxe učil na základních a středních školách ve Velké Británii i v dalších zemích, včetně prestižní International School v Abu Dhabi, kde působil jako zástupce ředitele. V roce 1998 dostal od Evropské rady International Schools ocenění za zásluhy za rozvoj školství ve Spojených arabských emirátech. V roce 2002 se přestěhoval do České republiky. Od roku 2011 vede kurzy na Jazykové škole FFMU. Specializuje se na přípravné kurzy k Cambridgeským zkouškám, hlavně na Cambridge First a Cambridge Advanced. Od roku 2021 působí na Katedře anglistiky a amerikanistiky jako lektor kurzů Praktického jazyka.

Tereza Talavašková je absolventka programu Učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU. V současné chvíli pracuje jako učitelka anglického jazyka na základní škole v Chrlicích a jako třídní učitelka má na starosti místní osmáky. Na FFMU učí v Jazykové škole FFMU a působí také v CIT, konkrétně v kanceláří e-learningu na filozofické fakultě MU, kde se věnuje problematice využití technologií ve výuce včetně AI. Ve volných chvílích ráda sportuje a tráví čas se svými dětmi a psem. Největší radost ji vždy udělá šálek dobré kávy.

Chris Rance vystudoval japonštinu na oxfordské univerzitě, později získal vzdělání jako učitel angličtiny. V České republice žije a učí angličtinu více než 25 let. Pracoval také jako ředitel jazykové školy, ředitel studií a učil didaktiku a metodiku na Pedagogické fakultě MU. Od roku 2006 učí kurzy všech pokročilostí v Jazykové škole FFMU. Na Katedře anglistiky a amerikanistiky působí od roku 2015 jako lektor Akademického a Tvůrčího psaní. Se Simonou Kalovou vymysleli a již 9 let učí předmět Czenglish, který se zaměřuje na chyby vzniklé interferencí mateřského jazyka – podklady z jejich kurzu posloužili jako základ pro přepracované, druhé vydání dnes již ikonické knihy Dona Sparlinga „Czenglish or English“, již jsou spoluautory.

Dita Phillips vystudovala anglistiku a sociologii na Masarykově univerzitě. Učení angličtiny se začala věnovat ještě v době studia. Po absolvování mezinárodního kurzu CELTA a ukončení studií se přestěhovala do Velké Británie, kde se věnovala výuce anglického jazyka v mezinárodním prostředí a po získání kvalifikace DELTA také učení učitelů. Jako tutorka kurzu CELTA působila v letech 2021-2023 i na Masarykově univerzitě. V současné době žije v Lucembursku a pokud zrovna netráví čas se svou dcerou, má ráda dobré jídlo a pití a ráda se také vypraví do teplých krajů za sluncem.


Simona Kalová vystudovala na Masarykově univerzitě anglický a italský jazyk a literatury a moderní filologii. V roce 2020 získala titul Ph.D. v oboru Didaktika cizích jazyků a za disertační práci Accuracy Matters: Exploring the Accuracy of Advanced Learner English in Czech Tertiary Education dostala Cenu děkana Pedagogické fakulty MU. Učení angličtiny se věnuje od ukončení magisterského programu v roce 1988. Na Státní jazykové škole vedla pomaturitní kurzy a vytvářela pro ně výukové plány, podílela se také na vytváření testů základních i všeobecných státních zkoušek. Na Katedře anglistiky FFMU působí od roku 2009 – vede výuku Praktického jazyka a specializované semináře Language awareness a Czenglish, které se věnují rozdílům mezi angličtinou a češtinou a jejich vlivům a dopadům na výuku angličtiny. Je spoluautorkou nového vydání knihy English or Czenglish, která vyšla v roce 2021.